Kurs Podstawy neuropsychologii i diagnozy neuropsychologicznej - Centrum Rozwoju Personalnego

Podstawy neuropsychologii i diagnozy neuropsychologicznej

O kursie:
Diagnoza neuropsychologiczna korzysta z interdyscyplinarnego dorobku wielu dziedzin, m.in. neurologii klinicznej, psychiatrii, kognitywistyki, językoznawstwa, jednak sama w sobie stanowi rodzaj diagnozy psychologicznej. Podstawowym celem diagnozy neuropsychologicznej jest scharakteryzowanie związku między zachowaniem osoby badanej a stanem jej mózgu - na tej podstawie możemy określić mechanizm pojawiających się dysfunkcji, co umożliwia zaplanowanie adekwatnych form pomocy, np. rehabilitacji neuropsychologicznej lub pomocy psychologicznej. W niniejszym kursie uczestnicy zapoznają się z procesem diagnozy neuropsychologicznej, jej procedurami oraz technikami diagnostycznymi. Dodatkowo omówiono kwestie związane z afazją, apraksją, agnozją, urazami mózgu oraz otępieniami. 

Kurs opracowała Katarzyna Stefanek, absolwentka kognitywistyki oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalizacja psychologia kliniczna i psychologia zdrowia. Uczestniczyła w projekcie „Psychologia Trzeciego Wieku”, którego celem było podniesienie kompetencji w zakresie opieki nad osobami starszymi. Doświadczenie zdobywała w licznych ośrodkach, zajmujących się przede wszystkim wspieraniem osób starszych. Prowadzi treningi pamięci skierowane do seniorów, a jej zainteresowania zawodowe skoncentrowane są na zagadnieniach związanych z psychologią poznawczą.

Podczas kursu zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:
 • charakterystyki i celów diagnozy neuropsychologicznej;
 • procedur oraz technik diagnostycznych;
 • doboru technik diagnostycznych;
 • typologii afazji, apraksji oraz agnozji;
 • urazów mózgu i otępienia - ich etiologii, diagnostyki, typologii oraz profilaktyki
 • przeprowadzania wywiadu neuropsychologicznego.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Wprowadzenie do diagnozy neuropsychologicznej
 • Moduł 2: Diagnoza neuropsychologiczna - procedury, metody, rehabilitacja
 • Moduł 3: Objaw, syndrom i zaburzenia wyższych funkcji poznawczych
 • Moduł 4: Urazy mózgu
 • Moduł 5: Otępienie
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
330 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Zdrowie, dieta”

Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Polecam
Bardzo fajnie opracowane materiały - przejrzyste, duża ilość przydatnej wiedzy - polecam ️
Bardzo dobrze przygotowane materiały; bardzo dobra forma doskonalenia oraz sprawna obsługa. Polecam
Rzetelny i merytoryczny materiał! Wiedza podana w czytelny, przejrzysty i przystępny sposób. Polecam każdemu terapeucie, psychologowi, lekarzowi i zainteresowanym tematyką :)
Jestem bardzo zadowolona
Jestem bardzo zadowolony i polecam
To co Państwo dumnie nazywacie kursem -to zbiór bardzo podstawowej wiedzy spisanej w formie krótkiego skoroszytu. Warto było jasno wskazać, nie nie spotkam żadnego wykładowcy i jedynie co do mnie należy to przeczytanie tych kilku stron. Szkoda, bo mimo wszystko drogi, szkoda bo chwalicie się zaświadczeniami MEN.
Kolejny ciekawy kurs :D
Jestem bardzo zadowolona, kompendium wiedzy . Pięknie przygotowany materiał
Kurs w pełni mnie zadowolił
Bardzo solidnie opracowane materiały. Wysoki poziom merytoryki i wiedzy. Duża dowolność w czasie - realizacja kursu we własnym zakresie. Wspaniała obsługa. Testy weryfikujące zdobytą wiedzę. Polecam, a ja już zapisałem się na dwa kolejne kursy! :)
Wszystko super i bardzo profesjonalnie :)

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.