Kurs Podstawy diagnozy i terapii uzależnień - Centrum Rozwoju Personalnego

Podstawy diagnozy i terapii uzależnień

O kursie:
Terapia uzależnień jest metodą leczenia uzależnień, czerpiącą z różnych nurtów psychoterapeutycznych, która opiera się o współpracę specjalisty (terapeuty) o odpowiednich kwalifikacjach i pacjenta/klienta borykającego się z problemem uzależnienia. Jest to zaburzenie polegające na powtarzającym się lub ciągłym zażywaniu substancji psychoaktywnej oraz konsekwencjami związanymi z zażywaniem. Praca z uzależnionym pacjentem/klientem jest wymagająca ze względu na specyfikę funkcjonowania takiej osoby. Kluczowa w tym procesie jest ostrożnie i rzetelnie przeprowadzona diagnoza, uwzględniająca zarówno trudności, jak i zasoby pacjenta/klienta, a także jego poznawcze, emocjonalne i społeczne funkcjonowanie. Na tej podstawie można dobrać odpowiednią strategię i metody terapii. O tych wszystkich aspektach pracy terapeuty uzależnień traktuje niniejszy kurs.
 

Kurs opracował Tomasz Mendofik, Członek zarządu Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Odpowiedzialny m.in. za koordynację partyworkingu, PR i social media. W ramach działalności w śląskim oddziale SIN zajmuje się edukacją i interwencją kryzysową na imprezach i festiwalach oraz online. Autor wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy dotyczącego tripsittingu i współprowadzący wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy śląskiego oddziału SIN dotyczącego partyworkingu. Poza Społeczną Inicjatywą Narkopolityki zdobywał doświadczenie zawodowe w Krakowskim Drop-In i na dziennym oddziale rehabilitacji psychiatrycznej w NZOZ Medican w Katowicach. Do tej pory pracował z użytkownikami substancji psychoaktywnych (zarówno z osobami uzależnionymi, jak i stosującymi takie środki jedynie sporadycznie), osobami z organicznymi uszkodzeniami mózgu, zaburzeniami nastroju czy zaburzeniami lękowymi a także z osobami będącymi w stanie kryzysu.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • kryteriów diagnostycznych wybranych zaburzeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych (uzależnienie, używanie szkodliwe i zespół abstynencyjny);
 • mechanizmów uzależnienia;
 • leczeniu uzależnień w różnych modelach;
 • narzędzi przydatnych w procesie diagnozy.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Uzależnienie - diagnoza
 • Moduł 2: Mechanizmy uzależnienia
 • Moduł 3: Dialog motywujący w leczeniu uzależnień
 • Moduł 4: Modele i programy leczenia uzależnień
 • Moduł 5: Praktyka pracy z osobą uzależnioną
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
250 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Podnoszenie swoich kompetencji z CRP to czysta przyjemność. Polecam gorąco.
Świetny kurs, polecam!!
Kursant z województwa łódzkiego
starstarstarstarstar
Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu ma dobrze opracowany kurs z "Podstawy diagnozy i terapii uzależnień", szczerze polecam!
Wysoki poziom przekazania wiedzy, materiały bardzo treściwe. Polecam bardzo!!!
Wspaniałe opracowane materiały do nauki ...POLECAM z całego serca !!!!
Kurs metorycznie stworzony fajnie. Super były odniesienia do opisu przypadku jednak fakt iż jeden z filmów jest niedostępny (a opisany w kursie) jest według mnie niedopuszczalne.
Rozumiem, że kursy nie są aktualizowane na bieżąco, jednak kursy są na tyle drogie że powinniście Państwo tego pilnować.
Plus za to że kiedy napisałam do Państwa to niezwłocznie otrzymałam odpowiedź zwrotną.
Po raz kolejny bardzo udany kurs
Polecam, dużo wiedzy.
Bardzo ciekawe przykłady z życia wzięte.
Bardzo przydatna wiedza przekazana w zrozumiały i przystępny sposób.
Polecam kursy ,są profesjonalnie napisane, przystępnym językiem z ogromną ilością wiedzy.
na 5
Kursy świetne, sporządzone jasno i czytelnie. No i spory wybór! Polecam gorąco!
Kurs rzetelny, podano dużo przykładów dlatego nie jest to czysta teoria
wszystko super na wysokim poziomie

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.