Opiekun w domu pomocy społecznej Kurs z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Opiekun w domu pomocy społecznej

O kursie:
Program kursu obejmuje omówienie najważniejszych kompetencji opiekuna medycznego, które mogą być przez niego realizowane w placówce domu pomocy społecznej. Oprócz omówienia najważniejszych czynności, w kursie poruszane są także zagadnienia dotyczące funkcjonowania samego domu pomocy społecznej czy ścieżki zawodowej, jaką należy przebyć, aby otrzymać dyplom opiekuna medycznego. Materiał wzbogacony jest o informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz komunikacji z osobą chorą. Dzięki temu, kurs stanowi wartościową pomoc edukacyjną dla wszystkich osób, które chcą swoją pracą wspierać podopiecznych DPS.

Osoby na stanowiskach młodszy opiekun, opiekun i starszy opiekun mogą być zatrudnione osoby bez specjalistycznego przygotowania zawodowego, posiadające tylko wykształcenie średnie (np. ogólnokształcące). Wielu naszych klientów podkreśla, że kurs pozwolił im na lepsze zrozumienie pracy w tym zawodzie oraz często stanowił przewagę nad innymi kandydatami starającymi się o w/w stanowiska.

Kurs opracowała Agata Gajecka, magister pielęgniarstwa. Studia I oraz II stopnia ukończyła na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie aktualnie kontynuuje naukę na kierunku lekarsko-dentystycznym. Interesuje się hipologią, posiada uprawnienia do wykonywania zawodu instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją w hipoterapii.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • kompetencji zawodowych opiekuna medycznego;
 • funkcjonowania i specyfiki domów pomocy społecznej;
 • czynności opiekuńczych i higienicznych wobec osoby niesamodzielnej;
 • zasad komunikacji z podopiecznym.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Opiekun w domu pomocy społecznej - wprowadzenie
 • Moduł 2: Podstawy prewencji rozprzestrzeniania się zakażeń oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach
 • Moduł 3: Czynności higieniczne, pielęgnacyjne i opiekuńcze realizowane przez opiekuna medycznego
 • Moduł 4: Zadania opiekuna medycznego w zespole terapeutycznym
 • Moduł 5: Zasady prawidłowej komunikacji z osobą chorą
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
300 zł
150 zł
Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Kursy stanowiskowe ”

Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Super
Łatwy zakup, dużo teorii. Plus, że można go robić kiedy tylko ma się czas. W teście jedno pytanie zawiera błąd ale ogólnie jest wszystko proste.
Super kurs. wszystko jasno i sprawnie. polecam

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.