Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Kosmetologia holistyczna i naturalna w gabinecie kosmetycznym

O kursie:
Kosmetologia holistyczna docenia, jak ważne jest traktowanie człowieka jako całość, na którą składa się ciało, umysł oraz emocje. Zabiegi skupiają się nie tylko na dbaniu o ciało, ale także i stan ducha klienta. Piękny wygląd, zdrowa i dobrze prezentująca się skóra to odzwierciedlenie nie tylko zabiegów kosmetycznych, ale przede wszystkim odpowiednio zbilansowanej diety, zdrowego stylu życia, prawidłowej pielęgnacji, środowiska oraz samopoczucia psychicznego.
Kosmetolog holistyczny zdaje sobie z tego sprawę oraz wie, że jego rolą jest także edukowanie klientów o znaczeniu prawidłowego dbania o własne ciało i stan ducha. Kurs dedykowany jest w szczególnosci kosmetyczkom, kosmetologom oraz pozostałym pracownikom z sektora SPA&Wellness, a także właścicielom salonów kosmetycznych, którzy planują poszerzyć ofertę o zabiegi związane z kosmetologią holistyczną.
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.

Kurs opracowała Katarzyna Szkaradek, magister kosmetologii, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych. Brała udział w konferencjach naukowych z dziedziny farmacji i chemii, skierowanych do studentów, doktorantów i młodych naukowców. Pasjonatka chemii kosmetycznej i kosmetyków, obecnie poszerza swoją wiedzę o wykorzystywanie marketingu internetowego w zakresie ochrony zdrowia.

Podczas kursu zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:
 • holistycznego podejścia do organizmu człowieka w kosmetologii;
 • planowania i przeprowadzania zabiegów w oparciu o holistyczne rytuały;
 • wykorzystania masażu i aromaterapii w gabinecie kosmetologii holistycznej;
 • zasad zdrowego stylu życia i jego wpływu na kondycje ciała i skóry.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Holistyczne dbanie o skórę
 • Moduł 2: Rola zdrowego stylu życia w kontekście holistycznego dbania o ciało
 • Moduł 3: Problemy skórne w ujęciu holistycznym
 • Moduł 4: Masaż i sauna jako holistyczne rytuały pielęgnacji ciała
 • Moduł 5: Aromaterapia i sensoryka jako element kosmetologii holistycznej
 • Moduł 6: Substancje i surowce wykorzystywane w kosmetyce naturalnej
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
280 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Kursy kosmetyczne”

Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
Dyplom
Polecam :)
Wspaniały kurs. Bogato opracowany PDF. Jestem bardzo zadowolona. Polecam
Kurs bardzo czytelny, klarowny, przyjemnie się go odbywało, jednocześnie zawierał w sobie mnóstwo cennych informacji. Kontakt z placówką idealny! Polecam z całego serca!
Wszystko na najwyższym poziomie polecam serdecznie
Bardzo fajny i przyjemny z mnóstwem pożytecznej wiedzy w dziedzinie kosmetologii naturalnej . Polecam każdemu, który interesuje się tego tupu tematami .
Świetne szkolenie zawierającą konkretnę materiały na dany temat. Dający możliwość dokształcenia sie w danej dziedzinie
Duża dawka wiedzy :)
Bardzo dobry kurs, zbierający w jedno miejsce wszystkie najważniejsze informacje.
To już kolejny kurs,Dużo fajnych i ciekawych materiałów
Bardzo szybka realizacja i obsługa kursu. Treści kursu obejmują wiele aspektów "zdrowia i urody" i może przez to są bardzo ogólne.
Świetny kurs, sporo nowych informacji i utrwalenie wiedzy ktora juz mialam. Mysle, ze kazda kosmetyczka/kosmetolozka powinna przestudiowac ten matrial bo czasami zapominami o podstwach a mozemy tyle zdzialac przez proste rzeczy.
Bardzo dobry kurs
Kurs bardzo ciekawy, wiedza merytoryczna na wysokim poziomie, wszystko ujęte w prosty i łatwy do przyswojenia sposób. Polecam.
Polecam serdecznie CRP we Wrocławiu, materiał szkoleniowy jest tak opracowany że łatwo go można zrozumieć, ponadto jest bardzo miła obsługa

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.