Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Interwencja kryzysowa

O kursie:
Zapotrzebowanie na interwencję kryzysową zdaje się stale wzrastać. Kryzysy naturalnie występują w życiu każdego człowieka, jednak współcześnie doświadczamy takich okoliczności, które dla wielu osób mogą okazać się wyjątkowo obciążające. Pandemia, wojna tuż za granicą, kryzys gospodarczy mogą wzbudzać lęk o zdrowie swoje i bliskich, destabilizować sytuację zawodową i materialną czy zwyczajnie frustrować. Dokładając do tego kryzysy, które wystąpiłyby bez tych okoliczności oraz indywidualne obciążenia osób im podlegających, rysuje się niezbyt optymistyczny obraz.
Interwencja kryzysowa jest taką metodą pracy, która dąży do przywrócenia jej odbiorcom poczucia kontroli i równowagi oraz uzyskania lub odzyskania przez nich zasobów pozwalających na poradzenie sobie z trudną sytuacją. Jej celem jest doprowadzenie klienta do takiego stanu, w którym potrafi poradzić sobie z kryzysową sytuacją z użyciem wewnętrznych oraz zewnętrznych zasobów. W zależności od sytuacji może obejmować również bardzo praktyczną pomoc - np. zapewnienie schronienia czy dostarczanie informacji. Zawsze natomiast obejmuje takie elementy jak wysłuchiwanie klienta, wsparcie emocjonalne czy aktywizowanie zasobów. Należy pamiętać, że interwencja kryzysowa nie jest psychoterapią, choć stosowanie jej elementów w psychoterapii może bywać przydatne. Z tego względu interwencja kryzysowa rządzi się nieco innymi zasadami niż psychoterapia. Interwent powinien szybko i trafnie podejmować decyzje dotyczące klienta i dalszej pomocy, której może mu udzielić. Niniejszy kurs przedstawia najważniejsze informacje, które mogą znaleźć zastosowanie w pracy doświadczonych profesjonalistów oraz osób dopiero zaczynających pracę w poradnictwie kryzysowym.
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.

Kurs opracował Tomasz Mendofik, członek zarządu Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Odpowiedzialny m.in. za koordynację partyworkingu, PR i social media. W ramach działalności w śląskim oddziale SIN zajmuje się edukacją i interwencją kryzysową na imprezach i festiwalach oraz online. Autor wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy dotyczącego tripsittingu i współprowadzący wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy śląskiego oddziału SIN dotyczącego partyworkingu. Poza Społeczną Inicjatywą Narkopolityki zdobywał doświadczenie zawodowe w Krakowskim Drop-In i na dziennym oddziale rehabilitacji psychiatrycznej w NZOZ Medican w Katowicach. Do tej pory pracował z użytkownikami substancji psychoaktywnych (zarówno z osobami uzależnionymi jak i stosującymi takie środki jedynie sporadycznie), osobami z organicznymi uszkodzeniami mózgu, zaburzeniami nastroju czy zaburzeniami lękowymi a także z osobami będącymi w stanie kryzysu. Wkrótce psycholog. Obszarem jego zainteresowań jest szeroko rozumiana pomoc psychologiczna, psychologia kryzysu oraz tematyka substancji psychoaktywnych.

Podczas kursu zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:
 • cech i rodzajów kryzysów;
 • zasad udzielania pierwszej pomocy psychologicznej;
 • modelów interwencji kryzysowej;
 • procedur interwencji kryzysowej;
 • self-care w pracy interwenta.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Kryzys
 • Moduł 2: Pierwsza pomoc psychologiczna
 • Moduł 3: Interwencja kryzysowa
 • Moduł 4: Praca z osobami w kryzysach różnego rodzaju
 • Moduł 5: Self-care dla interwentów i innych osób pomagających
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
330 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Psychologia i rozwój osobisty”

Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
Dyplom
Korzystam z poszerzania wiedzy w crp już kolejny raz. Materiały obszerne, kontakt i wysyłka błyskawiczna. Polecam
Kurs bardzo profesjonalny, dużo wiedzy przekazanej w bardzo przystępny sposób. Polecam.
Świetny, bardzo dobrze przygotowany kurs. Obszernie omówione zagadnienia. Polecam.
Super kursy. Polecam
Grażyna, Staszów
starstarstarstarstar
Serdecznie polecam CRP we Wrocławiu. Kurs zawiera obszerne materiały dydaktyczne, bardzo miła i profesjonalna obsługa.
Katarzyna, Tuchola
starstarstarstarstar
Dobrze przygotowany kurs. Zakres programowy wystarczający, dobrze podzielone moduły, czytelne zasady korzystania.
Kolejny mój kurs....udany
Polecam
Aleksandra, Płock
starstarstarstarstar
skondensowana, przydatna wiedza, wszystko super
Jak najbardziej polecam kurs, bardzo dobrze przygotowany :)
Polecam
Renata, Blankenfelde-Mahlow
starstarstarstarstar
super , polecam kazdemu
Polecam!
Agnieszka, Goleniów
starstarstarstarstar
Przystępna oferta kursów, rzetelna i zgodna z opisem. Propaguje samokształcenie, rozwija i zachęca do pogłębiania wiedzy. Polecam, Agnieszka
Rzetelna wiedza, przekazana w bardzo przystępny sposób. Polecam każdemu, kto potrzebuje usystematyzować wiedzę dotyczącą interwencji kryzysowej.

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.