Interwencja kryzysowa Kurs online z certyfikatem - Centrum Rozwoju Personalnego

Interwencja kryzysowa

O kursie:
Zapotrzebowanie na interwencję kryzysową zdaje się stale wzrastać. Kryzysy naturalnie występują w życiu każdego człowieka, jednak współcześnie doświadczamy takich okoliczności, które dla wielu osób mogą okazać się wyjątkowo obciążające. Pandemia, wojna tuż za granicą, kryzys gospodarczy mogą wzbudzać lęk o zdrowie swoje i bliskich, destabilizować sytuację zawodową i materialną czy zwyczajnie frustrować. Dokładając do tego kryzysy, które wystąpiłyby bez tych okoliczności oraz indywidualne obciążenia osób im podlegających, rysuje się niezbyt optymistyczny obraz.
Interwencja kryzysowa jest taką metodą pracy, która dąży do przywrócenia jej odbiorcom poczucia kontroli i równowagi oraz uzyskania lub odzyskania przez nich zasobów pozwalających na poradzenie sobie z trudną sytuacją. Jej celem jest doprowadzenie klienta do takiego stanu, w którym potrafi poradzić sobie z kryzysową sytuacją z użyciem wewnętrznych oraz zewnętrznych zasobów. W zależności od sytuacji może obejmować również bardzo praktyczną pomoc - np. zapewnienie schronienia czy dostarczanie informacji. Zawsze natomiast obejmuje takie elementy jak wysłuchiwanie klienta, wsparcie emocjonalne czy aktywizowanie zasobów. Należy pamiętać, że interwencja kryzysowa nie jest psychoterapią, choć stosowanie jej elementów w psychoterapii może bywać przydatne. Z tego względu interwencja kryzysowa rządzi się nieco innymi zasadami niż psychoterapia. Interwent powinien szybko i trafnie podejmować decyzje dotyczące klienta i dalszej pomocy, której może mu udzielić. Niniejszy kurs przedstawia najważniejsze informacje, które mogą znaleźć zastosowanie w pracy doświadczonych profesjonalistów oraz osób dopiero zaczynających pracę w poradnictwie kryzysowym.
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.

Kurs opracował Tomasz Mendofik, członek zarządu Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Odpowiedzialny m.in. za koordynację partyworkingu, PR i social media. W ramach działalności w śląskim oddziale SIN zajmuje się edukacją i interwencją kryzysową na imprezach i festiwalach oraz online. Autor wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy dotyczącego tripsittingu i współprowadzący wewnętrznego szkolenia dla wolontariuszy śląskiego oddziału SIN dotyczącego partyworkingu. Poza Społeczną Inicjatywą Narkopolityki zdobywał doświadczenie zawodowe w Krakowskim Drop-In i na dziennym oddziale rehabilitacji psychiatrycznej w NZOZ Medican w Katowicach. Do tej pory pracował z użytkownikami substancji psychoaktywnych (zarówno z osobami uzależnionymi jak i stosującymi takie środki jedynie sporadycznie), osobami z organicznymi uszkodzeniami mózgu, zaburzeniami nastroju czy zaburzeniami lękowymi a także z osobami będącymi w stanie kryzysu. Wkrótce psycholog. Obszarem jego zainteresowań jest szeroko rozumiana pomoc psychologiczna, psychologia kryzysu oraz tematyka substancji psychoaktywnych.

Obszary wiedzy i zagadnienia, które zgłębisz to:
 • cech i rodzajów kryzysów;
 • zasad udzielania pierwszej pomocy psychologicznej;
 • modelów interwencji kryzysowej;
 • procedur interwencji kryzysowej;
 • self-care w pracy interwenta.
Spis modułów:

 • Moduł 1: Kryzys
 • Moduł 2: Pierwsza pomoc psychologiczna
 • Moduł 3: Interwencja kryzysowa
 • Moduł 4: Praca z osobami w kryzysach różnego rodzaju
 • Moduł 5: Self-care dla interwentów i innych osób pomagających
KURS ONLINE
dostępny od razu po zakupie
330 zł Kupuję >
Czas trwania kursu: 30 godzin i
Kupując u nas zyskujesz:

Obszerne materiały

Fachową wiedzę

Zaświadczenie MEN

Prestiżowy dyplom

Inne kursy z kategorii:
„Psychologia i rozwój osobisty”

Po ukończeniu kursu otrzymasz:
 • zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.
 • dyplom
 • Ukończenie kursu jest równoznaczne z rozwiązaniem testów sprawdzających dołączonych do modułów, (każdy test z wynikiem min. 70% pozytywnych odpowiedzi), a także udzieleniem poprawnej odpowiedzi pisemnej na pytanie otwarte w ostatnim module kursu.
Dyplom
Bardzo fajne kursy
Kurs naprawdę bardzo dobrze przygotowany. Pomaga ugruntować wiedzę. Zdecydowanie polecam
Małgorzata, Gdynia
starstarstarstarstar
Dobry kurs
Bardzo fajna forma szkolenia. Dużo wiedzy , która jest uporządkowana. Certyfikat jest bardzo ładny i starannie przygotowany. To napewno nie mój ostatni kurs w tym miejscu
bardzo wartościowe kursy - polecam!
Katarzyna, Opoczno
starstarstarstarstar
Szkolenie dobrze przygotowane merytorycznie, zamieszczone treści przedstawiają temat wyczerpująco. To jest czwarte moje szkolenie, gorąco polecam!!!
Monika, Nowa Osuchowa
starstarstarstarstar
Bardzo przydatny kurs
Kursy wniosły bardzo dużą wiedzę w moją edukację psychologiczną. Dziękuję
Krótko, zwięźle i na temat. Tak lubię
Bardzo ciekawy kurs, dobrze opisane zagadnienia i przytaczane źródła, polecam
warto przeczytać
Sprawna obsługa, kurs merytoryczny, żadnych błędów technicznych. Podoba mi się opcja nauki kilku kursów na raz, fajnie, że wszystkie są w jednym miejscu. Jedyna rzecz, do której mogłabym się przyczepić, to brak oznaczenia, że dany moduł został skończony i zaliczony. Przy kilku kursach na raz można się trochę pogubić. Bardzo polecam osobom zainteresowanym tą tematyką, chcącym się podszkolić i przede wszystkim pedagogom.
Kontakt szybki i rzetelny. Zaś kursy bardzo dobrze przygotowane i merytorycznie będące na dobrym poziomie. Polecam serdecznie.
Swietne kursy!
Jestem bardzo zadowolona

Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.