Pojęcie dogoterapii w Polsce jest często nadużywane i nie do końca dla wszystkich zrozumiałe, przede wszystkim z uwagi na fakt, iż nie każda interakcja z psem tak chętnie w ostatnich latach wykorzystywana np. w gabinetach terapeutycznych, placówkach oświatowych czy ośrodkach zdrowia jest faktycznie „terapią”. W kursie "Dogoterapia - edukacja i terapia z udziałem psów", który jest kursem dokształcającym omówione zostały rodzaje tzw. dogoterapii, standardy pracy oraz praktyczne aspekty organizacji zajęć. Kurs porusza także kwestię nieco kontrowersyjną, ale bardzo istotną związaną z dobrostanem zwierząt „wykorzystywanych” na zajęciach.
UWAGA: Wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji w danym zawodzie.
Kurs opracowała Monika Drymajło, pedagog, terapeuta, zoopsycholog oraz praktykujący dogoterapeuta posiadający m.in licencję Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii, a także Partner Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego. Prowadząca i uczestnik licznych kursów i konferencji zarówno polskich jak i międzynarodowych.
zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19.03.2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652) Uwaga: Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla wykonywania zawodu.