Kursy online, elearning, szkolenia e-learningowe, kursy przez Internet - Centrum Rozwoju Personalnego

Aktualności

Dermokonsultantka-zawód z przyszłością

Data dodania: 2018-05-09 12:19:03Polska jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o wzrost wartości wśród największych rynków dermokosmetycznych w Europie. Obecnie to szósty pod względem wartości rynek dermokosmetyczny w Unii Europejskiej. Analitycy prognozują, że sprzedaż dermokosmetyków ma rosnąć nad Wisłą średnio o około 6% rocznie w ujęciu wartościowym, a do 2021 r. krajowy rynek kosmetyków aptecznych  powinien osiągnąć wartość 1,9 mld zł.

Liczby te mówią same za siebie i są optymistyczną prognozą dla osób, które wykonują lub chciałyby w przyszłości wykonywać zawód dermokonsultantki.
 

Jeśli interesujesz się kosmetologią, lubisz kontakt z ludźmi i szukasz ciekawego zajęcia – pomyśl o zawodzie dermokonsultantki.
Idealnym, pierwszym krokiem ku takiemu rozwiązaniu jest ukończenie kursu w tym zakresie.

KIM JEST DERMOKONSULTANTKA?

 
Dermokonsultantka to przede wszystkim ekspertka posiadająca zaawansowana wiedzą merytoryczną i produktową, która ma za zadanie  w profesjonalny sposób pomagać pacjentom apteki. Obecnie klient wchodząc do apteki lub innego punktu sprzedaży posiadającego w ofercie dermokosmetyki ma do wyboru kilkaset, a nawet kilka tysięcy różnych produktów. Może to go wprawiać w konsternację- nie wie co wybrać, preparatów jest bardzo dużo, wydają się być do siebie bardzo podobne. W rozwiązaniu tego problemu tkwi cel i sens pracy dermokonsultantki- przede wszystkim chodzi o pomoc klientowi w prawidłowym doborze pielęgnacji, która będzie najlepsza dla niego. Ponieważ każdy klient jest inny, ma inny typ skóry, inne potrzeby i oczekiwanie najważniejsze jest indywidualne podejście i profesjonalizm.

ZADANIA DLA DERMOKONSULTANTKI

Jak wygląda praca dermokonsultantki? Za co jest odpowiedzialna? Jakie zadania wykonuje w aptece i punktach aptecznych? Aby odpowiedzieć na te pytania, przeanalizowaliśmy oferty pracy na to stanowisko. W większości z nich zawierała następujące obowiązki:
                                                        
  • Przeprowadzanie dermokonsultacji w aptekach;
  • Doradztwo w zakresie pielęgnacji skóry i włosów;
  • Prezentacja marki dermo kosmetycznej;
ale także
  • Realizacja planów sprzedażowych

JAKIE SĄ OCZEKIWANIA PRACODAWCÓW?


Doświadczenie w tym zawodzie nie było dominującym elementem w przeanalizowanych ogłoszeniach. Większy nacisk pracodawcy kładli raczej na wiedzę, znajomość i zainteresowanie branżą dermokosmetyczną.  W większości pojawiała się także znajomość technik sprzedaży, umiejętność obsługi klienta oraz wysoka kultura osobista.


KURS "DERMOKONSULTANTKA" – PROGRAM IDEALNIE DOPASOWANY

Z tymi wymaganiami i oczekiwaniami pokrywa się program naszego najnowszego kursu „Dermokonsultantka”. Materiał szkoleniowy przedstawia zagadnienia dotyczące podstaw kosmetologii i dermatologii, wyposażając Uczestnika w  wiedzę na temat kosmetyków i pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów. Co ważne, w programie uwzględniono także moduł dotyczący aktywnej sprzedaży dermokosmetyków, przeprowadzania profesjonalnych dermokonsultacji oraz moduł poświęcony w całości wizerunkowi dermokonsultantki.

Chcemy podkreślić, że kurs jest przygotowany przez praktyka wykonującego ten zawód i zawiera wiele przydatnych porad, które pomogą przygotować się do pracy w charakterze dermokonsultantki.

Po zkończeniu nauki Kursanci otrzymują zaświadczenie MEN i dyplom, które z pewnością pomogą podczas rekrutacji!

Więcej informacji na temat samego kursu dostępnych jest TUTAJ 

    Na stronach internetowych Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.